6 grudnia 2016

MMBSz w Działdowie

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie dzieli się dziś z nami relacją z MMBSz. Materiał nadesłała do nas p. Elżbieta Zakrzewska:
1 października rozpoczął się Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja obchodów ma już 17 lat. Biblioteka szkolna Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie zainaugurowała swoje święto kolorowymi plakatami i informacjami w gablotach na korytarzach szkolnych. Dla uczniów przygotowano zabawy słowne, gry literackie, quizy oraz konkursy. Chociaż czytelnicy biblioteki w „Dwójce” są przyzwyczajeni do częstych imprez związanych z książkami i czytaniem, w październiku zadbano o nich szczególnie. Każdy tydzień upływał pod innym hasłem wspólnej rozrywki i zabaw promujących czytelnictwo.Tydzień pierwszy poświęcono na rozwiązywanie konkursów, krzyżówek i quizów o książkach. 
W tygodniu drugim zaproponowano czytelnikom książki w językach obcych: angielskim i niemieckim. 
W kolejnym tygodniu przyszedł czas na gry logiczne i rozwiązywanie szarad. Czytelnikom podobała się zabawa z odszyfrowaniem tytułów książek czy układanie sloganów promujących książkę i czytanie. Podczas ostatniego tygodnia bibliotecznego święta, który był poświęcony ulubionym książkom, każdy mógł zapromować innym uczniom dowolną książkę. Ponadto czytelnicy wspólnie spisali zalety czytania książek i sporządzili ranking najlepszych ich zdaniem hitów młodzieżowych. Dodatkowo podczas trwania Miesiąca Bibliotek przeprowadzono akcję promującą czytelnictwo i zdrowe odżywianie pod hasłem „Zjedz jabłko i przeczytaj książkę”. 
Pod koniec miesiąca dzięki hurtowni Taniej Książki w Tuliszkowie zorganizowano kiermasz książek.Święto biblioteki w Gimnazjum nr 2 dobiegło końca, ale to nie koniec imprez bibliotecznych. Czytelnicy już zastanawiają się, czym znów zostaną zaskoczeni.„Oferta naszej biblioteki jak zwykle była bardzo bogata i nawet ci, którzy rzadko odwiedzają szkolną książnicę, mogli znaleźć coś dla siebie”- skomentował święto biblioteki w „Dwójce” jeden z uczniów.

 Dziękujemy!