31 stycznia 2017

Obfity styczeń w ZS1 w Elblągu

Sporo działo się w styczniu w bibliotece Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu. O pomysłach na imprezy czytelnicze, które zrealizowano w pierwszym miesiącu nowego roku, napisały do nas panie Hanna Trybińska i Maria Klimuk. Zapraszamy!

„Książka na ferie dla każdego”
W dniach 16.01 – 19.01.2017r. biblioteka szkolna zaproponowała wszystkim uczniom Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu akcję „Książka na ferie dla każdego”. Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 11 odwiedzili bibliotekę szkolną wraz ze swoimi wychowawczyniami. Każde dziecko miało możliwość wyboru książki zgodnie ze swoimi upodobaniami i zainteresowaniami. Radą przy odpowiednim wyborze lektury służyli nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy.
Uczniowie pozostałych klas naszej szkoły (klasy starsze SP i gimnazjum) wypożyczyli książki w dogodnym dla siebie terminie. Do wszystkich skierowaliśmy wcześniej serdeczne zaproszenie! (liczne plakaty, informacje we wszystkich segmentach szkoły).
Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Książki szybko znikały z półek. Najmłodsi czytelnicy mieli dużo czasu na wybranie odpowiedniej książki, często wypożyczali po 2 pozycje. Nauczyciele bibliotekarze czuli ogromną satysfakcję z tego, iż wielu uczniów z uśmiechem opuszczało bibliotekę, na przerwach na korytarzach można było spotkać wiele osób czytających książki.
„Dzień z Kubusiem Puchatkiem w bibliotece szkolnej”
Mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie. 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
Biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu zaprosiła kl. 1a SP na Dzień z Kubusiem Puchatkiem. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki przeczytanego przez bibliotekarkę, sklejały rozbitą przez nieuwagę baryłkę na miód oraz pokolorowały ulubiony obrazek z Kubusiem Puchatkiem. Wszystkie dzieci przyniosły ze sobą przytulankę Kubusia Puchatka i jego przyjaciół: Tygryska, Prosiaczka, Kłapouchego. Impreza zakończyła się odśpiewaniem piosenki i wręczeniem drobnych upominków.

Biuletyn Biblioteki Szkolnej adresowany do rodziców

W styczniu tego roku nauczyciele bibliotekarze opracowali Biuletyn Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu skierowany głównie do rodziców uczniów klas 0 – III Szkoły Podstawowej nr 11. Publikacja zawiera podstawowe informacje o działalności biblioteki szkolnej, podkreśla znaczenie książki w życiu dziecka – jednocześnie odsyłając wszystkich do ciekawej strony internetowej związanej z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.