3 stycznia 2017

W Mikołowie dzieje się!

Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Mikołowie nadesłała do nas relacje z jesiennych działań organizowanych przez szkolną bibliotekę:
25 listopada w naszej bibliotece obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Na wszystkich miłośników pluszaków czekała wystawa książek o misiach. Dla uczniów klas 2-4 zorganizowano mini-quiz ze znajomości popularnych niedźwiadków oraz konkurs plastyczny na portret ulubionego misia. Ilość prac i technik plastycznych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Po raz kolejny dzieciaki udowodniły, że mają niesamowitą wyobraźnię.
Koniec listopada to jak zwykle czas wróżb i przepowiedni. W bibliotece szkolnej zorganizowano „Andrzejki”, podczas których każdy chętny być w stanie się dowiedzieć co oznacza jego ulubiony kolor czy kwiat, a także poznać imię przyszłej sympatii. Najodważniejsi, dzięki tajemnej księdze, mieli okazję przekonać się czy spełni się ich marzenie.Już po raz drugi starsi uczniowie czytali swoim kolegom z klas 1 i 2 w ramach akcji „Czytanie na drugie śniadanie”. Dzieci poznały kolejną przygodę sympatycznego żółwika Franklina. Tym razem opowieść dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci bardzo chętnie słuchają swoich starszych kolegów i znakomicie odpowiadają na zadawane pytania. W grudniu uczniowie naszej szkoły odwiedzili Przedszkole nr 9 im. Królewny Śnieżki. Tym razem uczennice klasy 6a przeczytały „Skrzatom” i „Zajączkom” świąteczną opowieść „Franklin i prezent świąteczny”. Dzieci jak zwykle z zapartym tchem wysłuchały opowieści, a następnie podzieliły się wrażeniami ze starszymi koleżankami. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał naklejkę „Super-słuchacza”. 


Relacja p. Alina Czarnota
Dziękujemy!