3 stycznia 2017

Spotkanie autorskie w Skawinie

Jednym z pomysłów na realizację wymogów NPRC w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie było zorganizowanie spotkania autorskiego z Ewą Stadtmüller. O szczegółach poczytamy w relacji pani Anny Stekli.
W środowe przedpołudnie 30 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole wyjątkowe spotkanie. Nie były to bynajmniej andrzejkowe wróżby, ale spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmüller.


Pani Ewa ukończyła Filologię Polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (dzisiejszy Uniwersytet Pedagogiczny) oraz fakultet dziennikarski na tej samej uczelni. Jest autorką ponad dwustu książek i książeczek dla dzieci (bajki, wiersze, opowiadania, przewodniki familijne, książki o charakterze religijnym, edukacyjnym, opracowania znanych baśni i legend).
Uczniowie klas trzecich mieli okazję przeżyć ciekawe spotkanie z literaturą w tle. Pani Ewa bardzo malowniczo opowiedziała wybrane legendy z okolic Pienin, „przepytała” naszych uczniów ze znajomości wierszy Jana Brzechwy oraz dała możliwość samodzielnej twórczości podczas wymyślania rymowanek ze zwierzętami. Trzecioklasiści zaliczyli liczne zadania wzorowo, dzięki czemu zdobyli pięć punktów, za które biblioteka szkolna otrzymała książeczkę od autorki. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić piękne książeczki i otrzymać upragnione autografy.
Spotkanie było dla uczniów ciekawym doświadczeniem i bardzo radosnym przeżyciem, które z pewnością wpłynie na popularyzację czytelnictwa wśród dzieci.