15 marca 2017

Spotkanie z "Uskrzydlonymi"

Jak i czym młodzież może zainspirować rówieśników? O tym przeczytacie w relacji pani Moniki Rowińskiej z biblioteki Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Augustowie.
Jedną z wielu funkcji biblioteki szkolnej jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, dlatego organizuję w swojej bibliotece spotkania z osobami, które mogą zainspirować uczniów. W lutym gościła u nas drużyna "Uskrzydlonych" ze Społecznego Gimnazjum STO w Augustowie w składzie: Franek Denert, Mateusz Olszewski, Tomek Ossowski, Julka Urbanowicz, Iza Walicka, Rafał Witkowski, Wiktoria Woroniecka oraz ich trenerka pani Joanna Denert. "Uskrzydleni" biorą udział w programie Destination Imagination, który rozwija kreatywne myślenie, pozwala odkryć swoje mocne strony i talenty, których się nie spodziewaliśmy.


Drużyna dzięki udziałowi w programie wystartowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu, którą wygrała i w nagrodę wyjechała na Azjatycką Olimpiadę Kreatywności w Chinach, gdzie też zwyciężyła. "Uskrzydleni" opowiadali drugim klasom naszego gimnazjum o swojej chińskiej przygodzie - o Wielkim Murze, smogu w Pekinie, smażonych skorpionach i Chińczykach, którzy ciągle fotografowali blondynki. Opowiadali też o 24-godzinnym wyzwaniu na Olimpiadzie Kreatywności, podczas którego musieli przygotować spektakl o problemie smogu. Zrobili to tak świetnie, że jurorzy zaniemówili z wrażenia, a "Uskrzydleni" wrócili do Polski z pucharem. Teraz przygotowują się do kolejnej olimpiady.
Początkowo goście byli trochę zestresowani, bo niełatwo jest wystąpić przed rówieśnikami, ale ich opowieści tak spodobały się naszym gimnazjalistom, że kiedy zadzwonił dzwonek, nikt nie miał ochoty wychodzić z biblioteki na przerwę. Dziękujemy!