17 marca 2017

Turniej czytelniczy dla klas trzecich

Witamy na naszym blogu Szkołę Podstawową nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach! Współpracę z nami rozpoczęła p. Ewa Merta. Jest nam niezmiernie miło i od razu zapraszamy na pierwszą relację z tej szkoły.
6 lutego 2017 r. trzecioklasiści spotkali się na turnieju czytelniczym „Hans Christian Andersen i jego baśnie”. Turniej odbywał się w sali gimnastycznej w czasie 2 i 3 lekcji. Uczniowie wykonywali różne zadania konkursowe: układali puzzle (ilustrację do bajki „Calineczka”), rozszyfrowywali tytuły bajek, układali rozsypani wyrazowe, rozpoznawali cytaty pochodzące z utworów, wspólnie układali reklamę bajki, za każde zadanie otrzymywali punkty.
 

Oprócz zadań z wiedzy o bajkach były zadania sprawnościowo-sportowe, podczas których dziewczęta i chłopcy rywalizowali w sztafetach zadaniowych: przenoszenie piłek, bieg z tzw. „sadzeniem ziemniaków”- wkładanie woreczków do kółek ringo, przejście przez szarfę. Najtrudniejszym zadaniem było obłożenie książki na czas. To zadanie lepiej wykonały dziewczęta z klasy 3b. Uczniowie świetnie się bawili i mimo tak wielu zadań punktowanych, po podliczeniu punktacji okazało się, że obie klasy osiągnęły taki sam wynik punktowy, tj. 42 punkty.


Dziękujemy za materiał!