16 marca 2017

Tychy – pełne tajemnic…

Każde spotkanie z autorem jest niemałym wydarzeniem, szczególnie w życiu młodego czytelnika, ale tylko nieliczni mogą przy tym poznać fakty z historii swojego miasta. Taką możliwość mieli uczniowie tyskiej siódemki.
Dnia 13 marca 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Walterem, autorem książki „Tychy - pełne tajemnic”. W spotkaniu uczestniczyli nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3.

Podczas dwóch spotkań Pan Walter opowiedział uczniom o przeszłości Tychów i okolic. Przedstawił ciekawostki historyczne związane z naszym miastem, a także zaprezentował część swoich zbiorów. Kolekcja obejmuje wszelkiego rodzaju dokumenty, mapy i dawne tyskie pocztówki. Dzieci mogły dosłownie "dotknąć" historii.
Autor przeczytał fragment swojej książki, a następnie odpowiadał na pytania czytelników.
Na koniec spotkania uczniowie mogli nabyć książkę z imienną dedykacją. Zainteresowanie książką przerosło oczekiwania autora i niestety niektórzy uczniowie będę musieli na nią poczekać (zostanie dostarczona w późniejszym terminie). Mimo rozczarowania dzieci, fakt ten cieszy nas- nauczycieli, bowiem świadczy to o tym, iż naszym uczniom bliska jest historia ich rodzinnego miasta.
 Relacja Pani Katarzyny Wodniok