21 marca 2017

Uroczyste pasowanie w Turku

Zapraszamy na relację z pasowania czytelników w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Uroczystość uświetniła pani Justyna Bednarek, autorka znakomitej książki dla dzieci "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".
10 marca 2017 r. uczniowie klas I zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły oczekiwali na ten dzień z wielką niecierpliwością. Wydarzenie to było uświetnione wizytą niecodziennego gościa. Do naszej szkoły przyjechała pisarka dla dzieci i młodzieży p. Justyna Bednarek.
Pani Justyna dokonała aktu pasowania na czytelnika, bardzo przejętych tym wydarzeniem, uczniów klas pierwszych. Później z uwagą uczestniczyli oni w spotkaniu autorskim, zadając pisarce wiele pytań. Mnóstwo radości przyniosły wszystkim rysunkowe warsztaty „skarpetkowe”, poprowadzone przez p. Justynę w oparciu o książkę "Niesamowite przygody dziecięciu skarpetek".
Na zakończenie ustawiła się bardzo długa kolejka do Autorki po autograf w książkach, zakupionych przed spotkaniem. Ponadto członkowie szkolnej gazety „Kleks” przeprowadzili z naszym Gościem wywiad, który ukaże się w następnym numerze naszego pisemka.Za materiał dziękujemy pani Elżbiecie Nowak