10 kwietnia 2017

Dzień Czytania Tolkiena (Tolkien Reading Day)

W bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu w Dniu Czytania Tolkiena na wspólnym czytaniu spotkali się miłośnicy twórczości JR.R. Tolkiena.
24 marca 2017 roku w czytelni Szkolnej Biblioteki Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu odbył się z inicjatywy pana Pawła Domzalskiego- nauczyciela języka polskiego- Dzień Czytania Tolkiena (Tolkien Reading Day). Dzień ten jest obchodzony od 2003 roku na pamiątkę klęski Saurona i upadku Baradûr 25.03.3019 T. E.
W tym roku temat to Poezja i pieśni w twórczości J.R.R. Tolkiena. Oprócz bycia świetną okazją do przypomnienia sobie fragmentów książek Profesora i zwrócenia większej uwagi na wiersze, jest to też okazja by spotkać się z innymi tolkienistami na wspólne czytanie i omawianie tekstów.
 


Założeniem akcji jest m. in. promocja twórczości J. R. R. Tolkiena, promocja aktywnego czytelnictwa, rozwijanie kultury żywego słowa oraz wymiana poglądów po lekturze książek. Udało nam się przeczytać kilka fragmentów z „Silmarilliona”, „Hobbita” i oczywiście „Władcy Pierścieni”. Poza tym toczyliśmy różne mniej lub bardziej zawzięte dyskusje na temat twórczości Tolkiena.
Dziękujemy Paniom Sylwii Czernatowicz, Anecie Antczak 
oraz Panu Pawłowi Domzalskiemu.