11 kwietnia 2017

Tygodniowy cykl pod hasłem „Spotkania z poezją” w Koluszkach

Dzień Poezji był okazją do zorganizowania cyklu spotkań, podczas których uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach mogli nie tylko posłuchać wierszy znanych poetów, zaprezentować swoją twórczość,  ale także spotkać się z poetką.
21 marca na świecie obchodzony jest Dzień Poezji. W tym roku nasza biblioteka szkolna zorganizowała tygodniowy cykl zatytułowany „Spotkania z poezją”. Specjalnie na tę okazję powstał poetycki kącik, w którym zostały wyeksponowane tomiki wierszy.


Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami mieli możliwość posłuchania znanych i mniej znanych utworów poetyckich czytanych przez panią bibliotekarkę. Nie obyło się bez śmiechu, ale i wzruszeń.
Przez cały tydzień uczniowie klas 4-6 mogli posłuchać tekstów ulubionych poetów, a niektórzy odważyli się zaprezentować własne utwory napisane specjalnie na tę okazję.
Kulminacyjnym punktem tygodnia było spotkanie autorskie z poetką panią Mirosławą Krajewską-Warszewik – 21 marca. W blasku świec i romantycznej scenerii dzieci poznały twórczość gościa i okoliczności powstania wybranych utworów. Autorka zaprezentowała min. wiersze pochodzące z tomiku „Zrywane o świcie” , który został podarowany naszej bibliotece. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania.
W odpowiedzi na jedno z nich powstał wiersz dedykowany najlepszym czytelnikom i przyjaciołom biblioteki szkolnej. Jak powiedziała autorka, inspirację do napisania utworu przyniosło jej spotkanie oraz anioł otrzymany w podziękowaniu od uczestników. Wiersz przyniesiony pierwszego ranka po spotkaniu, zagości na stałe w murach naszej biblioteki, by przypominać nam wspólnie spędzone z autorką chwile.
Relację przysłała Pani Joanna Płacheta.
Dziękujemy!