11 maja 2017

Konkurs fotograficzny „Sleeveface - ubierz się w książkę"

Sleeveface na dobre zagościł w bibliotecznej kulturze i jest uroczym sposobem na promocję czytelnictwa. Dziś o konkursie fotograficznym zorganizowanym w Zespole Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie.
W ZSiPA w Nysie został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "SLEEVEFACE - ubierz się w książkę". Głównym celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, doskonalenie umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz wzbudzenie zainteresowania zbiorami bibliotecznymi. SLEEVEFACE to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. To nowoczesny, modny i zabawny sposób na popularyzację czytelnictwa i biblioteki szkolnej.

 


Jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce - Jakub Stadnik kl. IV Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych,
II miejsce - Przemysław Komar kl. III Liceum Plastycznego,
III miejsce - Bartosz Klimas kl. V Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

Przyznano wyróżnienia dla uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych: Sylwii Jędrysek, Grzegorza Włocha - kl. V, Krzysztofa Sobotki, Mateusza Mikołajów - kl. IV i Kornela Kurczyńskiego - kl. I.
Wszystkie wykonane prace były na bardzo wysokim poziomie i ukazały zaangażowanie twórców. Zdjęcia zachęcały w ciekawy i inspirujący sposób do przeczytania danej książki. Wystawę zdjęć można oglądać do połowy maja w bibliotece szkolnej.
Pomysłodawcą konkursu była Róża Szerement, nauczyciel fotografii i Halina Chowałko, nauczyciel bibliotekarz w ZSiPA w Nysie.

 Artykuł w prasie o konkursie w naszej szkole
 
Relacja: p. Halina Chowałko
Dziękujemy!