15 maja 2017

Niecodzienna lekcja czytelniczo-podróżnicza w PBW w Krakowie

Pod koniec marca br. klasa 5b ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stanisława Wyspianskiego w Skawinie wraz z wychowawczynią panią Barbarą Jelonek i nauczycielem bibliotekarzem - panią Anna Steklą, wzięła udział w bardzo ciekawych zajęciach czytelniczo - podróżniczych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie.
Niecodzienna lekcja była podróżą śladami bohaterów książki "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Uczniowie redagowali wspólnie przewodnik turystyczny w oparciu o teksty lektury. Mieli także okazję wykorzystać tablety i aplikacje 4D, dzięki którym przyjrzeli się bliżej afrykańskiej przyrodzie. Bardzo ciekawym doświadczeniem było także spotkanie z podróżniczką - panią Krystyną Łętochą, która w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyła Afrykę, pokazując nam swoje zdjęcia z ciekawych zakątków oraz barwnie opowiadając o swoich przygodach. Zajęcia te doskonale wpisują się w realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 jakimi są: upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży; rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach oraz kształtowanie postaw i wychowanie do wartości.

Dziękujemy bardzo pracownikom Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie za zaangażowanie w przygotowanie tak ciekawej lekcji i zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzin tego miejsca.
Relacja: p. Anna Stekla
Dziękujemy!