22 czerwca 2017

Cała Polska Czyta Dzieciom

W realizację założeń  kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom od lat aktywnie włącza się wiele szkolnych bibliotek. Z działań podjętych przez biblioteki szkół tyskich, relację nadesłały panie Klaudia Kuć i Magdalena Krawczyk
9 czerwca 2017 r. uczennice Zespołu Szkół nr 7 w Tychach czytały przedszkolakom wiersze Tuwima w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Naszą podróż po Tuwimlandii rozpoczęliśmy od „Lokomotywy”, która jest tradycyjnym sygnałem do rozpoczęcia akcji. Dzieciaki usłyszały również wiersz „Okulary”, po którym pomogły znaleźć panu Hilaremu jego zagubione okulary. Wcieliły się w postacie występujące w wierszu „Rzepka” i próbowały ją „wyciągnąć”. Wiązały supełki jak „Słoń Trąbalski” a także skakały jak kózki do wiersza „Skakanka”. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i rozeszli się z postanowieniem, że będą czytać!
Biblioteka Zespołu Szkół nr 2 podobnie jak w poprzednich latach zorganizowała czytelnicze spotkanie z przedszkolakami  na świeżym powietrzu . Na tyskim Skwerze Niedźwiadków w słoneczny ciepły dzień  zawsze jest sporo maluchów chcących posłuchać bajkę.
Czytamy z niedźwiadkami!
Z bibliotecznym MISIEM i wystrojeni w kolorowe kokardy rozpoczęliśmy spotkanie od przeczytania Lokomotywy J. Tuwima. Najmłodsze dzieciaki z przedszkola Promyk słuchały z wielką uwagą. Później każdy maluch mógł wybrać sobie historyjkę do wysłuchania. I tak np. Ola czytała o rowerze, Olek o piratach, a Agata o księżycowej księżniczce. Następnie w myśl zasady, że: " w zdrowym ciele, zdrowy duch"- bawiliśmy się w berka, pociąg, strażaków i ciuciubabkę :)