21 czerwca 2017

Noc Bibliotek 2017 w Zakątku wiedzy

Z relacji, które do nas docierają wynika, że nauczyciele bibliotekarze polubili nocne czytanie. Oto kolejna relacja z Nocy Bibliotek. Tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu.
2 czerwca punktualnie o 20:00, 30-osobowa grupa najlepszych czytelników naszej szkoły z klas II-VI, przekroczyła próg biblioteki, aby przeżyć niezapomnianą przygodę. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory i każdy chciał dowiedzieć się jakie to atrakcje czekają go w czasie tej „niezwykłej” nocy. Tegoroczna ogólnopolska Noc Bibliotek 2017 pod hasłem „Czytanie porusza” rozpoczęła się od wspólnej kolacji, którą przygotowały panie koordynatorki akcji. Uczniowie mieli jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczyć jak Panie wychowawczynie oraz Pani bibliotekarka radzą sobie z podawaniem do stołu.
Po obfitej kolacji przyszedł czas na spalanie zjedzonych kalorii. Pomóc w tym miał nam gość specjalny, Pani Agnieszka – instruktor tańca towarzyskiego i zumby.


Po godzinnej nauce kroków, tańca i zabawy na uczniów czekało kolejne zadanie. Każdy uczestnik otrzymał kartę sprawności, na której wypisane były konkurencje do wykonania. Za wykonane zadanie m.in. gra w gumę, skakanie na skakance, szczudła, hula-hop otrzymywali pieczątki. Liczyło się zdobycie wszystkich 8 sprawności. Aby troszkę zwolnić tempo kolejne zadanie polegało na stworzeniu stroju z wykorzystaniem papieru do pakowania i papieru toaletowego. Konkurencja była o tyle trudna, że nie wolno było korzystać z nożyczek i kleju. Każda grupa wykazała się niezwykłą pomysłowością. Po wieczornej toalecie na uczestników czekał specjalny seans filmowy, zaproponowany przez koordynatorów ogólnopolskich. Mimo iż dzieciaki poszły spać bardzo późno, wstały skoro świt w wyśmienitych humorach. Po lekkim śniadaniu zostali odebrani przez swoich rodziców i opiekunów. Mam nadzieję, że opowieści o „nocce” zmobilizują innych uczniów do jeszcze częstszego sięgania po książki, aby mogli otrzymać zaproszenie na kolejną Noc Bibliotek w przyszłym roku.
Dziękujemy pani Agnieszce Pomietlak