14 czerwca 2017

Noc Bibliotek w SP6 w Inowrocławiu

"Kochani, było cudnie i każdemu polecam..." tak napisała do nas p. Joanna Kraszkiewicz z SP6 w Inowrocławiu, po zorganizowaniu imprezy w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej NOC BIBLIOTEK :)
2 czerwca o godz. 16.00 w SP nr 6 w Inowrocławiu rozpoczęła się impreza w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej NOC BIBLIOTEK, organizowanej co roku z inicjatywy Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Właściwa Noc odbywa się w tym roku 3 czerwca, ale dla dzieci i rodziców SP6 zorganizowano ją w przeddzień obchodów ogólnopolskich w godzinach popołudniowych. W akcji pod hasłem BIBLIOTEKA PORUSZA wzięło udział kilkunastu nauczycieli wraz z grupami podopiecznych oraz rodzice uczniów, koordynatorem była Joanna Kraszkiewicz, nauczyciel bibliotekarz. Wszystkim aktywnościom przyświecała idea nauki poprzez zabawę, a celami były: rozbudzanie zainteresowań pozaszkolnych, propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie pasji i prezentacja talentów.

 

Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia się w licznych quizach wiedzowych, przypomnieli sobie gry i zabawy towarzyskie, uczyli się tańca grupowego wraz ze szkolnym zespołem tanecznym Flash, wzięli udział w warsztatach tworzenia komiksu, odkrywali historie swego miasta na starych zdjęciach i pocztówkach, obejrzeli pokaz mody postaci literackich, czytali i tworzyli ilustracje, podziwiali hobby naszych uczniów, posmakowali rozmaitych słodkości. Impreza była bardzo udana, odbyła się po raz drugi i mamy nadzieję, że wrośnie w tradycję naszej szkoły.

Dziękujemy p. Joannie za nadesłany materiał!