13 czerwca 2017

Festynowe planszówkowanie

Koniec roku szkolnego tuż, tuż. Pomysł pana Adriana Koppa z SP nr 1 w Gryfinie na wspólne spędzenie czasu przy grach planszowych, przyda się również na deszczowe, wakacyjne dni.
W czerwcowe popołudnie, 7.06. w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie odbywał się festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji. W tym roku, obserwując powodzenie gier planszowych, biblioteka szkolna postanowiła włączyć się w szkolną imprezę wraz ze swoimi zbiorami gier. W ten sposób odbyło się Festynowe Planszówkowanie, na które można było przyjść z rodziną lub ze znajomymi.

Poza stałymi bywalcami Szkolnego Koła Gier, w środowe popołudnie bibliotekę odwiedzili również ich znajomi, rodzeństwo oraz rodzice. Przybył również jeden z naszych absolwentów, by nauczyć młodych graczy rozgrywki w nie najłatwiejszy i zajmujący cały stół Eldritch Horror (Wydawnictwo Galakta), w którym trzeba ocalić świat przed zniszczeniem. Rozgrywka trwała niemal 3 godziny, ale ostatecznie nasza planeta została uratowana.
Poza tym tytułem, innymi grami, w które młodzi uczestnicy festynu chętnie grali w Domek (Wydawnictwo Rebel), Dixit (Wydawnictwo Rebel), Pizzę XXL (Wydawnictwo Egmont), czy Zaklętą wieżę (Wydawnictwo G3). Poza tym mieli do wyboru ponad 20 tytułów gier, które Szkolnego Koło Gier otrzymało od zaprzyjaźnionych wydawnictw, za co im bardzo dziękujemy.
3 godziny minęły niezwykle szybko i pozostaje mieć jedynie nadzieję, że pojawi się jeszcze niejednokrotnie okazja, by zagrać w tak miłym gronie w którąś z tych interesujących i przyjaznych gier planszowych.