17 stycznia 2018

Biblioteka pracownią dekoracji muffinek
O tym, że w bibliotece można nie tylko czytać książki, możemy się przekonać czytając relację Pani Ali Pokusińskiej z XV LO we Wrocławiu.


W „Mikołajkowym turnieju klas”, przeprowadzonym w bibliotece 6 grudnia, został wyłoniony zwycięzca. Nagroda trafiła do klasy 2C w czasie dorocznego koncertu kolęd. W przedświąteczny czwartek i piątek, biblioteka (a właściwie zaplecze) zamieniła się w punkt zdobienia babeczek. 

Nauczyciele, pracownicy szkoły wykazali się swoimi zdolnościami plastycznymi, kreatywnością, ale czasami cierpliwością i mocnymi nerwami ;) w czasie dekorowania ciastek. Pracy towarzyszyło sporo śmiechu i odrobina frustracji (jedna z koleżanek przyznała, że „nie mogła spać w nocy, bo jej dekoracja wyszła taka brzydka...”). 

Z każdą klasą w grudniu zostały przeprowadzone zajęcia, w trakcie których omówiono pytania konkursowe, co było dobrą okazją do przypomnienia różnych przesądów, zwyczajów bożonarodzeniowych, ale i odniesienia się do filmów, sztuki czy literatury z wątkami świątecznymi.

Dziękujemy za relację!