17 maja 2018

Pasowanie na czytelnika w Gryfinie
Na przełomie kwietnia i maja 2018 r. do biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie zawitało wiele radości. Cała ta radość przybyła do biblioteki za sprawą pierwszaków, na których czekało uroczyste pasowanie.Przygotowanych było dla nich wiele atrakcji - list od Pani Książki, Krzyżówka Czytelnika, do której pytania ukryte były w balonach, interesujące i kolorowe książki, a także małe upominki - zakładki i cukierki.
Pięć klas, które do biblioteki przybywało, musiało odpowiedzieć na wiele pytań związanych z biblioteką, szanowaniem książek, przydatnością czytania oraz samym procesem wypożyczenia. Młodzi czytelnicy zachwycili swoją wiedzą i pomysłami! Po zapoznaniu się z regulaminem i zasadami panującymi w bibliotece, nasi książkowi adepci zapamiętali niemal wszystko, więc mogli wypożyczyć swoje pierwsze, wyczekane książki, a bibliotekarze przyjęli od nich przysięgę dotyczącą szanowania książek oraz przystąpili do uroczystego pasowania na czytelnika wielkim szkolnym piórem.
Godzina pasowania minęła bardzo szybko, ale entuzjazm na twarzach czytelników i ich zapewnienia sprawią, że z pewnością staną się bardzo częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.

Relacja - pan Adrian Kopp
Dziękujemy!