15 maja 2018

Rok Ireny Sendlerowej w Szkole Podstawowej nr 5 w Chorzowie


O obchodach Roku Ireny Sendlerowej napisała do nas pani Marta Jachimowska.

Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Ireny Sendlerowej. Aby popularyzować tę osobę wśród dzieci i młodzieży biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie podjęła szereg inicjatyw. 

Klasy gimnazjalne uczestniczyły w specjalnej prelekcji z pokazem filmu dokumentalnego „W imię ich matek”, przedstawiającego relację świadków tamtych wydarzeń i samej Sendlerowej. W klasach czwartych i piątych przeprowadzono zajęcia czytelnicze w oparciu o książkę Anny Czerwińskiej-Rydel „Listy w butelce”. Natomiast uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej dowiedzieli się o Sendlerowej słuchając fragmentów książki „Kto uratował jedno życie…” autorstwa Ewy Nowak. Następnie wykonali ordery dla Ireny Sendlerowej, które zdobią gazetkę w bibliotece szkolnej. 

W klasach 4 i 5 ogłoszono konkurs „Napisz list do Ireny Sendlerowej”. Do biblioteki wpłynęły piękne, przepełnione pozytywnymi emocjami listy dzieci. Najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone. 

„Każdemu, kto tonie, należy podać rękę” to motto, którym kierowała się Irena Sendlerowa. Mamy nadzieję, że stanie się ono drogowskazem życiowym dla naszych uczniów.

Dziękujemy za relację!