14 czerwca 2018

Nowy przyjaciel szkolnych bibliotek!Z przyjemnością informujemy, 
że do grona przyjaciół szkolnych bibliotek dołączył
pan Michał Cholewa,
pisarz specjalizujący się w militarnej science fiction,
absolwent LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu

Bardzo dziękujemy pani Magdalenie Króliczek-Pliszce z LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu za nadesłanie do nas informacji o autorze i materiału filmowego!

Pan Michał Cholewa urodził się w Katowicach, jest synem popularnego tłumacza literatury fantastycznej Piotra W. Cholewy Od 1995 jest członkiem Śląskiego Klubu Fantastyki. Ukończył matematykę na Uniwersytecie Śląskim, a 6 czerwca 2013 r. doktoryzował się w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN, gdzie do dziś pracuje.
Literacko debiutował w 2008 r. w antologii Epidemie i zarazy wydanej przez Fabrykę Słów. Publikował także w czasopismach: Science Fiction, Fantasy i Horror i Nowa Fantastyka oraz antologiach: Smok urojony i Światy równoległe.
W 2012 r. wydał pierwszą powieść Gambit, zaś w 2013 r.  jej kontynuację Punkt cięcia. Za wydaną w 2014 r. trzecią część cyklu – Fortę został w 2015 r. uhonorowany Nagrodą Zajdla oraz Srebrnym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Część czwarta zatytułowana Inwit otrzymała nominację do Nagrody Zajdla za rok 2016.
Najnowsza książka, zbiór opowiadań Echa, ukazała się w 2017 roku.

A oto filmik z tworzonego przez panią Magdalenę Króliczek-Pliszkę cyklu: Belfer też czyta - wydanie specjalne z pisarzem :)