11 lutego 2019

Niecodzienna akcja czytelnicza w Tychach


Biblioteki szkolne nigdy nie próżnują. Nauczyciele-bibliotekarze organizują i biorą udział w różnorodnych akcjach promujących czytelnictwo. W jednej z takich akcji wzięła udział biblioteka szkolna z SP 7 w Tychach. Relacja Pani Katarzyny Wodniok 

Nasza biblioteka wraz z uczniami uczęszczającymi na świetlicę wzięła udział w międzyszkolnej akcji czytelniczej „Book Tour… z Babcochą ”, zorganizowanej przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 18 im. Władysława Jagiełły w Tychach. Główne cele akcji to przybliżenie treści opowiadań "Babcocha" Justyny Bednarek oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. 

Książka wędruje od października między tyskim szkołami. Każda szkoła gości książkę maksymalnie 3 tygodnie. Po przeczytaniu książki uczniowie wykonują dowolne prace plastyczne związane z tematem książki. 

Nasza biblioteka gościła książkę „Babcocha” w dniach 14 .01 – 1.02.2019r. W ciągu trzech tygodni uczniowie poznawali przygody czarownicy Babcochy i innych bohaterów książki. Wykonywali ilustracje do czytanych opowiadań. Powstały naprawdę piękne prace, które powędrują do SP 18. 

Nauczyciel-bibliotekarz Katarzyna Wodniok i wychowawca świetlicy Katarzyna Burmer realizujący akcję, rozwinęli ją dodatkowo o konkurs wiedzy na temat Babcochy i jej przygód. Konkurs odbył się z wykorzystaniem aplikacji kahoot i tabletów. Było bardzo dużo emocji, a uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością przygód sympatycznej czarownicy.

Dziękujemy za relację!