12 listopada 2015

Piszemy bajkę i nie tylko...

W szczecińskim Zespole Szkół Sportowych w Miesiącu Bibliotek Szkolnych atrakcji było wiele.
Dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły przeznaczona była akcja czytelnicza "Piszemy bajkę!". Dla uczniów klas I-III SP - warsztaty "Czytam sobie w bibliotece", a konkurs na recenzję "Tę książkę warto przeczytać" adresowano do uczniów SP, G i LO.

Do pisania bajki włączyli się wszyscy czytelnicy – i starsi, i młodsi. Co do konkursu, uczniowie na razie zastanawiają się nad tym, jaki tytuł zrecenzować (prace bowiem można składać do połowy grudnia). Warsztaty były częścią programu pt. „Czytam sobie w bibliotece”, do którego biblioteka przystąpiła w tym roku szkolnym. Nasze zbiory wzbogaciły się o 9 zupełnie nowych, ciekawych książek do czytania. To właśnie na podstawie trzech z nich w czytelni szkolnej zostały zorganizowane czytelnicze spotkania: 
  • dzieci z klasy 1 zapoznały się z tytułem „Marta i ufoludek”, następnie rozmawiały o segregacji i recyklingu śmieci, potem rysowały portrety wymyślonych przez siebie ufoludków
  • klasa 2 wysłuchała „Syropu maga Abrakabry”, po czym zapoznała się z pięknymi, arabskimi budowlami, następnie wymyślała nowe zaklęcia, niczym najprawdziwsi magowie;
  • dzieci z klasy 3 zapoznały się z tytułem „Człowiek z czerwoną chorągiewką” opowiadającym o początkach motoryzacji, następnie same organizowały słuchowisko na podst. książki.
Pod koniec każdego z warsztatów ich uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, naklejki i zakładki.

relacja: pani Sylwia Jaguszewska - nauczyciel bibliotekarz