3 stycznia 2019

Astrid Lindgren pisarką miesiąca w SP nr 11 w ElbląguW grudniu tego roku nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu postanowili przypomnieć (i zarazem zaprezentować nowym czytelnikom) twórczość szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. W bibliotece szkolnej na regale wystawowym pojawiły się kolorowe książki autorstwa tej pisarki. Od razu wzbudziły zainteresowanie wielu czytelników.

Dodatkowo w tym miesiącu zaplanowano i zrealizowano konkurs dla uczniów klasy III szkoły podstawowej „Dzieci z Bullerbyn”. Konkurs składał się z 4 etapów.


Wcześniej uczniowie mieli w domu (po przeczytaniu lektury) wykonać pracę plastyczną przedstawiającą bohaterów tej książki. Każdy uczestnik przyniósł ją ze sobą na konkurs. Prace były bardzo zróżnicowane, kolorowe.

W czasie trwania konkursowych zmagań każdy uczestnik miał: uzupełnić test dotyczący znajomości treści lektury, rozwiązać krzyżówkę i podać hasło oraz ułożyć - naklejając na papier puzzle, która stanowiły okładkę „Dzieci z Bullerbyn”. Zadania były zróżnicowane, niektóre sprawiły sporo trudności, ale ostateczne wyniki były zadowalające. W krzyżówce pojawiły się także dodatkowe hasła związane z zimową porą. Odpowiadając na nie dzieci musiały się trochę zastanowić.

Ostatecznie przyznano 8 nagród głównych (miejsca od I do III). Różnice punktowe były minimalne. Przyznano także 4 wyróżnienia za prace plastyczne.Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe, każdy uczestnik konkursu otrzymał też zakładkę do książki. Bibliotekarze zorganizowali wystawę prac konkursowych – część z nich umieszczono w bibliotece szkolnej, a część można oglądać w holu szkolnym.

Relacja -  panie: Maria Klimuk i Hanna Trybińska
Dziękujemy!