13 stycznia 2019

Konkurs "Czytamy z Literówką"

Rodzinne Wydawnictwo Literówka 
Literówka to rodzinne wydawnictwo, które publikuje książki dla dzieci oraz młodego czytelnika. „W naszych książkach, poprzez przygodę, dzieci odnajdują swoje sprawy i sytuacje, które na co dzień znają z życia. Równocześnie, razem z bohaterami naszych książek przeżywają wzloty i upadki, które pomagają im lepiej zrozumieć siebie i świat” – pisze o wydawanych przez siebie książkach właścicielka Literówki Iwona Stabeusz.


Pewnego razu w Londynie
„Pewnego razu w Londynie” to obsypana nagrodami i nominacjami książka obrazkowa australijskiego pisarza i ilustratora Gregory’ego Rogersa. To jeden z najlepszych picturebooków, w którym sztuka – ilustracje akwarelowe – miesza się z przygodą. To historia w obrazkach o ciekawskim chłopcu, magicznej pelerynie, gderliwym bardzie, uwięzionym niedźwiedziu i pewnym baronie, który był o krok od stracenia głowy – i to dosłownie. 


Konkurs! 
Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy ze szkół podstawowych do udziału w konkursie
„Czytamy z Literówką”. 

Zacznijcie od przesłania nam FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO - ZAŁĄCZNIK NR 1 DO REGULAMINU na adres: biblioteki-szkolne@wp.pl 

Po otrzymaniu formularza prześlemy Wam książkę „Pewnego razu w Londynie” w postaci pliku PDF. 

Waszym zadaniem będzie przesłanie nam pomysłu na zajęcia z książką „Pewnego razu w Londynie” w bibliotece szkolnej. Swój pomysł należy opisać według WZORU SCENARIUSZA - ZAŁĄCZNIK NR 2 DO REGULAMINU i przesłać na adres: biblioteki-szkolne@wp.pl 

Nagrody
Nagrodami są książki Wydawnictwa Literówka dla Waszej biblioteki.
Za I miejsce: 

Za II miejsce: 

Za III miejsce: 


Dodatkowo zwycięskie pomysły zostaną opublikowane na stronie Wydawnictwa i na stronie Biblioteki Szkolne Online. Każda biblioteka, która weźmie udział w konkursie, otrzyma certyfikat. 

Czekamy na Wasze zgłoszenia od 14 stycznia do 31 marca 2019 r. 

Wszystkie szczegóły konkursu znajdziecie w REGULAMINIE.