28 stycznia 2021

Bilet powrotny do biblioteki

 Pismo nauczycieli bibliotekarzy "Biblioteka w szkole", zaproponowało akcję czytelniczą pod nazwą "Bilet powrotny do biblioteki". Z propozycji skorzystała Pani Kinga Świeczkowska ze Szkoły Podstawowej w Mirosławcu i do nas o tym napisała.


26 stycznia 2021 roku biblioteka Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu przyłączyła się do akcji czytelniczej zaproponowanej przez czasopismo „Biblioteka w Szkole” - Bilet powrotny do biblioteki. Akcja jest formą zabawy dla uczniów, do której zapraszamy także rodziców z okazji powrotu uczniów z klas I-III do nauki stacjonarnej. Uczniowie klas II podczas dotychczasowej edukacji szkolnej prawie tyle samo czasu uczyli się zdalnie, co stacjonarnie. Pierwszaki były w szkole raptem 2 miesiące. Dlatego tak bardzo nam zależy, by uczniowie klas I-III odwiedzili bibliotekę, przypomnieli sobie o niej i zachęcili się do korzystania z niej. 

Zabawa polega na podróżowaniu od stacji Nuda przez stację Wyobraźnia do stacji Przygoda za pomocą książek. Każdy uczeń otrzymał bilet, na którym umieszczone są ikonki oznaczające różne kategorie książek, które bibliotekarz będzie kasował, gdy dana książka zostanie przeczytana. Rodzicom został przekazany list, w którym zachęca się do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem poprzez czytanie. Akcja nie jest konkursem ani wyścigiem, kto pierwszy zaliczy wszystkie kategorie. Ma na celu zaproszenie do biblioteki, poznanie jej bogatego księgozbioru oraz czerpanie przyjemności z czytania i obcowania z książką.


Dziękujemy za relację