21 lutego 2023

Walentynki w SP1 w Turku

14 lutego biblioteka szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przeobraziła się w wyjątkowe miejsce. Tego dnia została wystawiona WALENTYNKOWA FOTOBUDKA pt. „Kocham książki”. Zabawa czytelnicza została zorganizowana w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 3. Relacja pani Elżbiety Nowak.W tej niecodziennej, walentynkowej scenerii każdy miłośnik książek mógł zapozować do pamiątkowego zdjęcia. Dodatkową atrakcją były śmieszne rekwizyty: serduszka, okulary, kapelusze, krawaty, smartfony, uśmiechnięte buźki i inne okolicznościowe gadżety.

Nie mogło oczywiście zabraknąć specjalnej wystawki książek, w których głównym tematem jest miłość. Wielu uczniów wyszło tego dnia z biblioteki nie tylko z uśmiechem i miłym wspomnieniem, ale także z ciekawą książką.

W naszej zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-5, którzy chętnie fotografowali się w grupach lub indywidualnie. Do zabawy włączyli się również nauczyciele. Wspólne robienie zdjęć było też okazją do poznania tajników fotografowania.

Zabawę walentynkową przygotowały bibliotekarki: Elżbieta Nowak i Aleksandra Antczak.


Dziękujemy za nadesłany materiał!