28 listopada 2015

Dzien Misia w Czaplinku

Biblioteka Szkoły Podstawowej we współpracy z Gminną Biblioteka Publiczną w Czaplinku, w tym roku wspólnie zorganizowały w dniach 24-25. listopada. spotkania czytelnicze dla uczniów klas pierwszych poświęcone misiom i niedźwiadkom.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do czytelni GBP w Czaplinku razem ze swoimi misiami, na wspólne świętowanie urodzin pluszowych zabawek oraz wszystkich misiów „mieszkających w książkach”. 

Na początku dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, który ma już 113 lat. Później była niespodzianka - uczniowie klasy II D przedstawili swoim młodszym kolegom inscenizację - „Co się stało
z Kubusiem Puchatkiem w dniu jego urodzin”. Gdy miś się odnalazł mali widzowie odśpiewali tradycyjne „100 lat”. Kubuś Puchatek częstował swoich gości słodkim ,,co nie co”. Był też czas na zabawę ruchową i zagadki. Uczniowie uważnie słuchali, a później spośród ilustrowanych odpowiedzi-obrazków wskazywali na ten właściwy i przypinali je na tablicy tworząc tzw. mapę prezentów, jakie otrzymał Kubuś Puchatek w dniu urodzin.
Miś jest ulubioną zabawką dzieci na całym świecie i podobnie jak książka pierwszym towarzyszem zabaw i przygód. A jak wiadomo rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką, nie obyło się więc bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały krótkiej bajeczki pt. ,,Marzenia misia”, a następnie zaprezentowano im inne książeczki, w których bohaterami są misie i niedźwiadki.
Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy. Cieszy też fakt, że w dobie Internetu i komputera, mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, a książka może służyć m. in. jako uzupełnienie dobrej zabawy.
O misiach w Czaplinku napisała do nas pani Bogusia Fredyk