17 grudnia 2015

Biblioteka dla najmłodszych

Biblioteka Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Oświęcimiu przygotowuje dla swoich czytelników różne atrakcje. Oto relacja z Dnia Pluszowego Misia i z pasowania na czytelnika:
25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w szkolnej bibliotece pani Ania z klasy IIIc wraz z panią bibliotekarką przygotowały kilka atrakcji.Po pierwsze pojawiła się wystawa książek, w których bohaterami są oczywiście misie. Wśród nich znalazły się: "Przygody Kubusia Puchatka", "Chatka Puchatka", "Złotowłosa i trzy misie", "Ostatnie niedźwiedzie polarne", "Bracia Koala", "Urodziny Puchatka " i wiele, wiele, innych. Na plakacie można było przeczytać historię związaną z powstaniem Święta Pluszowego Misia. Już po pierwszej lekcji przed drzwiami biblioteki ustawiła się długa kolejka chętnych do zaprezentowania swojej przytulanki. Każdy kto miał przy sobie pluszaka podczas wypożyczania książek otrzymywał wybrane czasopismo dla dzieci oraz misia – naklejkę. Bardzo oblegane było ministudio fotograficzne, w którym można było zrobić sobie zdjęcie z wielkim misiakiem oraz swoją maskotką. Byli też tacy, którzy stawili się z całymi rodzinami pluszaków i dokładnie tłumaczyli kto jest kim w takiej misiowej rodzinie. Powstała piękna Misiowa Galeria. Podczas długich przerw dzieci wykonywały misiowe zakładki do książek. W tym dniu bibliotekę odwiedziło rekordowa ilość czytelników – aż 135. Wiemy, że wszystkim bardzo się podobało, zatem już dziś zapraszamy wszystkie miśki i inne przytulanki za rok.

Więcej zdjęć z wydarzenia tutaj.
W tym roku pierwszaki nieco wcześniej niż zwykle zostali zaproszeni do biblioteki na uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Z tej okazji ich starsze koleżanki z Klubu Czytelnika, pod opieką pani bibliotekarki, przygotowały przedstawienie pt. "Podróż do Krainy Książek". Podróż ta odbyła się magicznym pociągiem, w którym maszynistą był Koziołek Matołek. Podróżnych spotkało kilka zagadkowych przygód zanim dotarli do celu. Przed wejściem do Krainy Książek bez problemu odgadli hasło otwierające drzwi. Dzieci powitane zostały przez Króla i Królową Książek oraz postacie z rożnych bajek. Odwiedziła ich również stara, zniszczona Książka z dużej szafy. Pierwszaki obiecały, że będą dbały i szanowały wypożyczane z biblioteki książki i podpisały cyrograf przygotowany przez Koszałka Opałka. Na zakończenie każdy otrzymał piękną zakładkę - zawieszkę na drzwi oraz wypożyczył pierwszą lekturę.
Więcej zdjęć z wydarzenia tutaj.
Materiał nadesłała do nas pani Monika Kita