17 grudnia 2015

Święto bibliotek w Goczałkowicach-Zdroju

Kolejna relacja z obchodów MMBS, tym razem ze szkolnej biblioteki Gimnazjum w Goczałkowicach- Zdroju:
W tym roku po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta odbyły się spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Goczałkowic – przedszkolakami z Publicznych Przedszkoli nr 1 oraz nr 2. W tym roku grupy były bardzo liczne (co niezmiernie nas cieszy), dlatego obchody święta rozłożyły się aż na 2 dni. Celem święta jest wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W tym roku szkolnym Koło Biblioteczne pod opieką pani H. Dyduch oraz pani M. Major zorganizowało przedstawienie kukiełkowe pt. „O rybaku i złotej rybce”. „Aktorzy” koła okazali się także świetnymi scenografami, ponieważ profesjonalnie wykonali kukiełki potrzebne do spektaklu oraz włożyli wiele wysiłku w samą scenografię ukazującą morze, wiejską chatę, pałac królewski. Śmiało można powiedzieć, że inscenizacja spodobała się sympatycznym, miłym gościom - zwłaszcza, że śmiało wchodzili w interakcję z przedstawiającymi i z wielkim zaangażowaniem wywoływali złotą rybkę z fal morskich.

Po przedstawieniu w formie zabawy gimnazjaliści przygotowali jeszcze zagadki. Za każdą prawidłową odpowiedź przedszkolaczek otrzymywał naklejkę-rybkę. Aby rozstać się w miłej atmosferze Koło Biblioteczne podarowało jeszcze maluszkom zakładki do książek oraz drobne słodkości.
Wszystkim przedszkolakom i ich opiekunkom, pani dyrektor oraz młodzieży Koła Bibliotecznego dziękujemy za wspólnie spędzony czas - w atmosferze przepełnionej dziecięcym uśmiechem, dziecięcą energią i życzliwością.
Relację nadesłała do nas pani Honorata Dyduch