7 grudnia 2015

Blogerzy

Śląscy Blogerzy Książkowi to grupa osób, maniaków czytania, którzy nie tylko prowadzą blogi książkowe, ale też promują czytelnictwo we wszelaki sposób, czyli robią wszystko co mogą, aby innych do czytania zachęcić, czytaniem zarazić, zainfekować, rozsiewać wokół, tego czytelniczego wirusa. 
23 listopada zakażali uczniów tyskiego Ekonomika, czy skutecznie czas pokaże, Póki co, dobrze jest :) W ciągu doby 1200 osób fotorelację ze spotkania obejrzało i bardzo wielu do biblioteki zajrzało.  Nie wszyscy w prawdzie wyszli z książką, ale ponoć najlepsze i najtrwalsze efekty daje metoda małych kroczków, więc cieszmy się tym co jest :)
Gośćmi naszymi byli Ilona Chylińska i Krzysztof Chmielewski. Opowiadali o początkach swych pasji czytelniczych. Krzysztof zaczął czytać w wieku 11 lat od otrzymanego na urodziny Harrego Pottera, który wówczas był jego rówieśnikiem, a Ilona  zaczęła ostro, od "Pachnidla" Patricka Süskinda. Książka ta jednak nie zachwycała jej historią morderstw ale pięknymi opisami dawnego Paryża.
Dyskusja kręciła się więc wokół książek, które po prostu warto czytać, po które zawsze warto sięgać bo nie tylko uczą ale i dostarczaja rozrywki. Ważne tylko aby trafić na tę właściwą dla siebie pozycję!

relacja: Bożena Kozieńska Zespół Szkół nr 2, Tychy