22 kwietnia 2016

Wieści z Jeleniej Góry

Zawsze to dla na wielka radość,  gdy biblioteki kontynuują współpracę z nami i na łamach BSO chcą się dzielić swoimi osiągnięciami. Witamy po dłuższej przerwę bibliotekę Zespołu Szkół Ekonomiczno -Turystycznych w Jeleniej Górze. Oto relacja przesłana do nas przez panią Agnieszkę Kumek.
Zaczęłyśmy 29 września od Dnia Głośnego Czytania, choć tu pałeczkę przejęli nauczyciele namówieni przez nas na poczytanie w klasach fragmentów swoich ulubionych książek (np. Mitologii, Małego Księcia, czy Adriana Mole'a). 12 października klasa 1D wyszła do Książnicy Karkonoskiej i w ciągu dwugodzinnej wizyty zapoznała się ze zbiorami, ofertą i katalogami naszej miejskiej biblioteki - szczerze mówiąc, razem z wychowawczynią byłyśmy zdziwione, że młodzież nie zdawała sobie sprawy z tego, że taka biblioteka istnieje, i że są tam naprawdę fajne książki!
30 listopada juz tradycyjnie odbyły sie w bibliotece Andrzejki, w zorganizowaniu których bardzo pomogli uczniowie :) Była szklana kula (świecąca), wróżby z tuszu, z jabłek, ze szpilek - i naprawdę dużo dobrej zabawy :).
W bibliotece szkolnej klasy hotelarskie uczestniczyły też w wykładach naszego byłego nauczyciela, od długiego juz czasu podróżnika - Stanisława Dąbrowskiego. Opowiadał on o swoich wyprawach na Wschód, oraz o hotelach i ogromnym lotnisku w Dubaju, wplatając w swoje relacje zakamuflowane zajęcia z języka angielskiego zawodowego dla hotelarzy :)
Największym wydarzeniem był przeprowadzony dnia 22 marca, we wpółpracy z polonistani, Międzyszkolny konkurs wiedzy o tworczości Andrzeja Sapkowskiego "Gwynbleidd". Wymagał naprawdę dużych przygotowań, ale warto było! Zaskoczyła nas ilość chętnych - 40 osób z 9 jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych - mieli do rozwiązania test wyboru, potem odpowiedzi ustne i konkurs na plakat.
Oprócz tego, na naszej Facebookowej stronie bibliotecznej prowadzone jest powtarzane wydarzenie "Czytam, więc żyję po stokroć".
Gratulujemy pomysłów!