21 kwietnia 2016

Wieści z tyskiej "Siódemki"

O tym, co nowego  w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach, pisze do nas panie Katarzyna Wodniok i  Marta Romańska.
17 marca odbył się w naszej bibliotece konkurs „Przygoda z zagadkami… czyli tajemnice Lassego i Mai”. Konkurs był przygotowany z myślą o klasach II-IV, ale okazało się, że miłośnicy są również w klasie I i V. Musiałyśmy więc, przygotować dwie wersje testu. Uczniowie całkiem nieźle poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami.


Zwycięzcy otrzymali specjalnie przygotowany dyplom i nagrody książkowe, pozostali słodkie upominki.
Seria Biuro detektywistyczne Lassego i Mai zakupiliśmy w ramach programu KNM i cieszy się w naszej szkole ogromną popularnością.
4.04.2016r. uczennice naszej szkoły wraz z nauczycielem-bibliotekarzem wzięły udział w nowo otwartej Tyskiej MEDIATECE, w spotkaniu autorskim z Panią Anna Czerwińska-Rydel – muzykiem, pedagogiem, autorką m.in. książek biograficznych o wielkich Polakach tj. np.: „Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie”, „W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie”, „Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku”, „Mój brat czarodziej – opowieść o Irenie i Julianie Tuwima”, „Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim”.
Na spotkaniu Pani Anna przedstawiła dzieciom powieść o pisarzu Henryku Sienkiewiczu „Piórem czy mieczem” i odpowiedziała na pytania czytelników. Po spotkaniu można było zakupić książkę i oczywiście „zdobyć” dedykację. Mamy ją i MY