11 maja 2016

Konkursowo w gliwickiej "9"

Międzynarodowe Święto Książki w gliwickiej Szkole Podstawowej nr 9 przebiegło w sposób iście konkursowy. Oto relacja Pani Beaty Wolak.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w nasza biblioteka zorganizowała następujące konkursy i imprezy czytelnicze: na przełomie marca i kwietnia zorganizowano konkurs plastyczny dla klas młodszych pt. ,, Portret Harrego Pottera’’. Na konkurs wpłynęły prace wykonane kredkami, farbami , ołówkiem, z plasteliny. A oto laureaci:
I m Magdalena Jermak kl.1c
II m Amelia Brojanowska kl.1e
III m  Kinga Fudali kl.2c
Wyróżnienia:
Hanna Michalak kl.1b
Łukasz Kuczka kl.1b
W kwietniu uczniowie klas starszych uczestniczyli w konkursie ze znajomości ksiażki Brandona Mulla ,,Baśniobór” – cz.1 . Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące treści książki musieli po opisie rozpoznać bohaterów, bądź opisać postaci występujące w książce. Laureatami konkursu zostali:

I m Kaja Mazurkiewicz kl. 6b,  II m Lidia Bodziony kl. 5a , III m: Szczepan Utratny kl. 5d

Wyróżnienie: Jakub Szczeciński kl. 5d,

22 kwietnia 2016 r. zorganizowano szybki Turniej Literacki ,,Hobbitoniada” uczniowie kl.5d: Mateusz Bednarski , Kacper Łaba oraz Martin Pindur z kl.6a wchodzili do klas 4-6 i zadawali dzieciom pytania dotyczące treści lektury ,,Hobbit”, kto prawidłowo odpowiedział na pytanie otrzymywał kalendarzyk na 2016 rok.
27 kwietnia 2016 r. dwie dziewczynki z klasy 5b : Aleksandra Swaczyna i Amelia Pietrowicz reprezentowały naszą szkołę na III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ,,Chotomska dzieciom”, który odbył się w Gimnazjum Nr 1.

relacja - pani Beata Wolak