10 maja 2016

Pippi króluje w Świdniku

Międzynarodowe Święto Książki w każdej szkolnej bibliotece miało nieco inny przebieg. Dotarło do nas wiele relacji z tych wydarzeń. Oto kolejna z nich.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Świdniku klasa 3b wzięła udział w dwudniowej imprezie czytelniczej „Przygody z Pippi – Noc w bibliotece”. W piątek po południu spotkanie otworzył tematyczny pokaz mody. Następnie dzieci obejrzały prezentację o Astrid Lindgren i Pippi oraz zbudowały Willę Śmiesznotkę. Nadmiar energii wykorzystały bawiąc się w ogonki – grę ruchową, która polega na eliminowaniu przeciwników poprzez przydeptywanie im bibułkowych ogonków (wygrywa ten, kto jak najdłużej pozostanie z ciągnącym się po ziemi ogonkiem). Potem było odczytywanie szyfru i wykonywanie prezentu urodzinowego dla Pippi. Przed kolacją uczniowie mieli do rozwiązania w grupach quiz „SAVOIR VIVRE, czyli jak kulturalnie zachowywać się przy stole”.
Bardzo pasjonująca była końcówka dnia pierwszego „Przygód z Pippi”, czyli gra terenowa. Udział w niej wymagał od trzecioklasistów wykazania się pomysłowością, sprytem i wieloma innymi umiejętnościami. Wszystkim podobało się poruszanie po ciemnej szkole z latarkami i rozwiązywanie kolejnych zadań. Po wieczornej toalecie dzieci zasnęły, słuchając czytanych przez panie przygód Pippi.
Sobota rozpoczęła się od pobudki, gimnastyki, toalety porannej i porządków. Następnie trzecioklasiści w grupach malowali – przygotowane wcześniej – bajkowe postacie: Pippi, Tommiego, Anniki, Pana Nilssona oraz konia Alfonso. Po śniadaniu rysowali swoje wrażenia z imprezy – to, co im się najbardziej podobało. Z wykonanych prac powstała na korytarzu wystawa, którą mogli podziwiać w poniedziałek wszyscy wchodzący do szkoły.
Korzystając z ładnej pogody uczniowie wyszli na boiska na zajęcia sportowe. Do wyboru była gra w piłkę nożną lub zabawa balonami. Potem przyszedł czas na podsumowanie, wręczenie dyplomów i pamiątkowych znaczków oraz sesję zdjęciową z wykonanymi wcześniej, bajkowymi postaciami.

Wszyscy wrócili do domów radośni, pełni wrażeń oraz bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.
relacja: pani Bożena Milanowska