20 czerwca 2016

Pierwszaki czytelnikami w Gryfinie

Kolejna relacja napłynęła do nas od p. Adriana Koppa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie:
Przez cały maj miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie zarówno w życiu biblioteki szkolnej przy Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie, jak i pierwszoklasistów. A było to uroczyste pasowanie na czytelnika. Przez ten piękny i słoneczny miesiąc, naszą bibliotekę odwiedziło aż 8 klas pierwszych, by przystąpić do szkolnej braci czytelniczej.


Nasi przyszli czytelnicy przybywali do biblioteki wyraźnie przejęci, niecierpliwi oraz świetnie przygotowani. Na odwiedziny tak ważnych osób czekało wiele atrakcji i zadań, często niełatwych. Pierwszaki musieli znaleźć ukryte w balonach pytania do Krzyżówki Czytelnika, a potem na nie odpowiedzieć, przemyśleć też odpowiedzi na kilka pytań - zarówno tych trudniejszych, jak i łatwiejszych, ułożyć z rozsypanki zasady dbania o książki... Musieli także wysłuchać Listu od Pani Książki, wiersza Hanny Łochockiej "Książka czeka" oraz znieść ciężar pióra, które spoczęło na ich ramionach w momencie pasowania. Całe wydarzenie zakończyło się wypożyczeniem pierwszej książki (co do najłatwiejszych zadań nie należało, patrząc na dokładne przemyślenia, co do pierwszego wypożyczonego tytułu) oraz złożeniem uroczystego przyrzeczenia czytelnika. Za trud, błyskotliwość i wspaniałe odpowiedzi na pytania, uczniowie klas pierwszych zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem oraz pamiątkową zakładką. Po zaobserwowaniu zaangażowania, ogromnej wiedzy i niezwykłego entuzjazmu jesteśmy pewni, że nowi czytelnicy będą nas odwiedzać bardzo często oraz chętnie i wypożyczać będą coraz to nowe książki.
Foto: p. Krystyna Twardy

Dziękujemy za relację!