22 września 2016

Jutrosin z nami!

Na stronach Biblioteki Szkolne Online, witamy kolejną nową szkołę, Szkołę Podstawową z Jutrosina.
W dniu 29 kwietnia 2016 odbył się w Szkole Podstawowej w Jutrosinie I Międzyszkolny Konkurs ze znajomości baśni Hansa Christiana Andersena. Był to finał rozgrywek szkolnych. Do etapu szkolnego przystąpiły klasy 3A, 4A I 4B. Osiemnaścioro uczniów rywalizowało o tytuł laureata na forum szkoły, sześcioro najlepszych reprezentowało naszą szkołą na etapie międzyszkolnym.
Uczniowie w czasie finału rozwiązywali test ze znajomości baśni Andersena w sześcioosobowych grupach. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Czwojdrak z klasy 4A Nikola Babierczuk z klasy 4B , Martyna Matuszkiewicz z klasy 4B ; Maksymilian Deka z klasy 3A ; Patrycja Kuczyńska z klasy 3A ; Adam Kaczmarek z klasy 3A

Do konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dubinie oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Szkaradowie. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jutrosinie, zajęli pierwsze miejsce. Komisja konkursowa w składzie pani Anna Wrzeszcz, pani Anna Pawlak oraz pani Joanna Głowacz na zakończenie podziękowali uczestnikom za udział w konkursie. Dyrektor Szkoły Pan Waldemar Swornowski wręczył dyplomy a zwycięskiej drużynie również książki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również drobne upominki ufundowane przez Dyrektora Szkoły Pana Waldemara Swornowskiego.
W przyszłym roku do rywalizacji ze znajomości baśni Hansa Christiana Andersena zaprosimy więcej szkół. Całość konkursu oraz uczniów reprezentujących naszą szkołę przygotowała Joanna Głowacz.
relacja: Pani Joanna Głowacz