18 października 2016

Maraton głośnego czytania w SP6 w Inowrocławiu

Dzień Głośnego Czytania to stanowczo za mało dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu. Wraz z nauczycielami, stawili czoła maratonowi! Więcej w relacji pani Joanny Kraszkiewicz.
W dniach 29-30 września i 3 października przeprowadzono w naszej szkole "Maraton głośnego czytania". Uczciliśmy w ten sposób Dzień głośnego czytania wypadający 29 września oraz zainaugurowaliśmy obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
W maratonie wzięły udział dzieci z klas młodszych, w tym grupy dzieci zapisanych do świetlicy szkolnej. Bibliotekę szkolną odwiedziło w sumie 15 grup czytelników z opiekunami.


Do głośnego czytania dzieciom zaproszono oprócz bibliotekarzy innych nauczycieli: pedagoga szkolnego, logopedę, zastępcę dyrektora szkoły. Czytaliśmy dzieciom bajki z morałem i wiersze popularnych poetów, dyskutowaliśmy o treści przeczytanych książek, a na zakończenie spotkania z każdą klasą uczniowie odgadywali zagadki związane z treścią znanych lektur i wierszy oraz pracą biblioteki.
We współpracy z anglistą przygotowano także głośne czytanie po angielsku. Uczennice z klasy 6a czytały bajki anglojęzyczne młodszym kolegom.
Uczniowie jednej z klas trzecich przygotowali prezentacje ulubionych książek i przeczytali fragmenty, natomiast z uczniami klasy II czytaliśmy na głos Lokomotywę J.Tuwima.
Na pamiątkę spotkań w bibliotece szkolnej wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki pod hasłem „Poczytaj mi trochę”.