5 listopada 2016

Nasza tabliczka "I love szkolne biblioteki" w Etiopii!

Ależ jesteśmy dumne! Nasza tabliczka "I love szkolne biblioteki" zawędrowała do Etiopii. Trafiła tam dzięki Panu Karolowi Baranowskiemu z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.
Pan Karol zaangażował się w projekt pomocy międzynarodowej dla Etiopii i niedawno zwracał się do nas z prośbą o zdjęcia naszych bibliotek.
Dziś pisze do nas: Szanowni Państwo, chciałbym bardzo serdecznie podziękować za pomoc w zebraniu zdjęć z polskich bibliotek szkolnych. Proszę mi wierzyć..., zdjęcia zrobiły prawdziwą furorę i pokazały uczestnikom warsztatów choć część polskich bibliotek. Rzeczywistość etiopskiej prowincji i etiopskich szkół na wsiach jest zupełnie inna niż rzeczywistość w naszym kraju. Dlatego uważam, że mój wyjazd i pokazanie Polski i polskich bibliotek był bardzo trafionym pomysłem. Dziewczynka na zdjęciu to dziewięcioletnia Haanah - głuchoniema uczennica. Bardzo mądra, bardzo bystra dziewczynka, która jest bardzo ciekawska i bardzo pojętna. A napis w notesie stworzyła sama, przepisując kartkę.
Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel Bibliotek Szkolnych Online i wysłali zdjęcia swoich bibliotek do Pana Karola :)
 Zespół Redakcyjny Biblioteki Szkolne Online