1 grudnia 2016

Obchody MMBS w Kraśniku

Od wielu lat biblioteka szkolna w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku biblioteka przygotowała szereg różnorodnych działań. Zapraszamy na relację:
Po raz pierwszy w szkole zainicjowana została akcja "Muzyka wśród książek". Podczas długich przerw utalentowani wokalnie i instrumentalnie uczniowie klas II-III prezentowali swoje umiejętności. Koncerty poprzedzone zostały odczytaniem fragmentów książek przez uczniów, na co dzień czytających ogłoszenia przez szkolny radiowęzeł. Propozycja ta przyjęta została z dużym entuzjazmem ze strony gimnazjalistów i wychowawców. 

 

 

 
Ciekawym wydarzeniem były warsztaty dziennikarskie prowadzone przez lokalnego dziennikarza pana Jacka Michalczyka, zgromadzona młodzież miała możliwość poznać tajniki pracy dziennikarza newsowego. Spotkanie okazało się dla młodzieży na tyle interesujące że warsztaty będą kontynuowane.

 

 
Wśród propozycji nie zabrakło również konkursów. Były to: internetowy- Literacka Nagroda Nike oraz biblioteczny - Jesienne liście z książką . 
Wzbogaceniem obchodów była wystawa prac plastycznych i fotograficznych autorstwa uczniów klas I - Moje artystyczne pasje.

Za nadesłany materiał dziękujemy paniom:
Dorocie Anders Dudzie i Annie Niewiadomskiej