27 stycznia 2017

Spotkanie z Romualdem Pawlakiem

Pan Romuald Pawlak odwiedził niedawno Szkołę Podstawową nr 9 w Gliwicach, na zaproszenie szkolnej biblioteki. Relację ze spotkania przesłała nam pani Beata Wolak.
A my przypominamy, że pan Romuald Pawlak był pierwszym autorem, który pozwolił się sfotografować z naszą słynną już tabliczką :)
W dniu 12 stycznia odwiedził naszą szkołę pan Romuald Pawlak, pisarz, autor książek fantastycznych, obyczajowych oraz dla dzieci. Najpopularniejsze z nich to ,,Miłek z Czarnego Lasu”, ,, Czapka Holmesa”, ,,Biało-czerwone mistrzostwa”, ,, Czaruś, pies z charakterem”, ,,Piotr ,Ulfik i tajemnice komputera”, ,,Dziura w sercu”.


Autor jest wielbicielem historii, pisze również książki dla dorosłych. Jak stwierdził w jednym z wywiadów ,,pisanie zjadło go z kopytami”. Pisać zaczął jako nastolatek od opowiadań science-fiction, wygrał kilka konkursów literackich.

Mini-scenkę na podstawie książki pisarza pt.,, Miłek z Czarnego Lasu” odegrali uczniowie z kl.VIa i Vb: Sonia Chorzewska, Zuzanna Hilarowicz, Justyna Pyzia oraz Jan Kostempski - członkowie kółka czytelniczego. Po spotkaniu można było kupić książki autora i otrzymać autograf.

Za relację dziękujemy pani Beacie Wolak 
(zdj. p. Edyta Stanisławska)