9 stycznia 2017

Świąteczny Turniej Gier

I druga relacja pana Adriana Koppa. Tym razem o przedświątecznych zmaganiach turniejowych.
W dniach 19-21.12.2016 r. szkolna biblioteka w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie postanowiła zorganizować Świąteczny Turniej Gier dla uczniów uczęszczających na Szkolne Koło Gier. W turnieju wykorzystano gry otrzymane od Wydawnictwa Egmont – „Pizzę XXL” oraz „Agentów”, a także te przekazane przez Wydawnictwo Rebel (m.in. w ramach akcji „Szkoły graj”) – „Tajniacy” oraz „Timeline Polska”. Obserwując dotychczasową popularność tych gier na przerwach, nieustanne czytanie instrukcji oraz zajęcia Koła, uznaliśmy, że warto zorganizować niewielki turniej, którzy poprzedzi ten duży, ogólnoszkolny – w maju. Aby uczniowie mogli wziąć udział w turnieju musieli spełnić dwa warunki – powinni być członkami Szkolnego Koła Gier oraz ubrać się w klimacie odpowiadającym tematyce gry turniejowej – i tak uczniowie klas 3 zabrali z domu garnki, łyżki i fartuszki i tak „uzbrojeni” przystąpili do gry w „Pizzę XXL” oraz w „Timeline Polska”, a uczniowie klas 4-6, wyposażeni w okulary przeciwsłoneczne i „tajne” stroje mierzyli się w grze „Agenci” oraz „Tajniacy”. Przed rozpoczęciem turnieju został przypomniany Planszówkowy savoir-vivre, mówiący o tym, że turniej ma być uczciwy, według reguł oraz z poszanowaniem współgraczy i elementów gry.

Rozgrywki była bardzo zacięte, a nagrody, które uczestnicy mogli wygrać, wprowadziły jeszcze większy element rywalizacji. Wszyscy byli niezwykle skupieni, radośni i zmotywowani. Taktyki prowadzące do zwycięstwa były przeróżne. Łącznie w turnieju wzięło udział 13 osób, a zwycięzcami zostali panowie – w kategoriach klas 3 Wojtek Frąckiewicz z klasy 3E, a w kategoriach klas 4-6 Bartosz Celmer z klasy 4D. Z radością obserwowaliśmy coraz lepszą spostrzegawczość uczestników, umiejętność planowania, blefu, czy po prostu chęć zabawy i gry. Bardzo się cieszymy z niesłabnącego zainteresowania tych gier oraz serdecznie dziękujemy Wydawnictwom Egmont i Rebel za podarowanie ich szkolnej bibliotece. Jesteśmy przekonani, że podczas kolejnych spotkań i turniejów będziemy sięgać zarówno do „Pizzy XXL”, „Timeline Polska”, „Tajniaków” oraz „Agentów”.
Dodatkowo, nasza biblioteka szkolna po raz kolejny uczestniczyła w fantastycznej akcji świątecznej Wydawnictwa Rebel „Tajemniczy Mikołaj”. Naszą placówkę zdecydowało się wesprzeć aż dwóch Mikołajów, którzy przysłali do naszej biblioteki fantastyczne gry planszowe. Uczniowie byli bardzo pozytywnie zaskoczeni, bo na dodatek otrzymaliśmy aż dwa razy więcej gier w tajemniczych pudełkach, niż było Mikołajów! Radości, uśmiechów i czytania instrukcji nowych gier na przerwach nie było końca! Raz jeszcze dziękujemy Tajemniczym Mikołajom oraz Wydawnictwu Rebel za wsparcie działań naszego Koła Gier.

 Relacja - Pan Adrian Kopp