19 kwietnia 2017

Akcja "Podziel się książką"

Kolejna relacja z Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie dotycząca działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którą nadesłała do nas pani Anna Kazberuk.
W ramach działań promujących czytelnictwo w dniach 14.02 – 28.02.2017 r. zorganizowałam wśród naszych uczniów i nauczycieli zbiórkę używanych książek dla Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Na skutek pożaru, wszystkie zbiory uległy tam zniszczeniu i na różnych forach społecznościowych skierowano prośbę o pomoc w odbudowaniu księgozbioru. Moja propozycja włączenia się do pomocy zainteresowała uczniów. Wykonali plakaty i ogłoszenia informacyjne. Akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród dzieci i nauczycieli, zebraliśmy sporą liczbę książek dla młodzieży i dorosłych. Książki zostały sprawdzone i przy pomocy uczniów wybrałam najmniej zniszczone oraz najatrakcyjniejsze egzemplarze. Wspólnie przygotowaliśmy do wysyłki 2 pudła ważące ponad 30 kg.

 
 


Wszystkie podarowane woluminy 10 marca 2017 r. zostały wysłane do Cieszyna. W przeciągu kilku dni czekała nas miła niespodzianka - otrzymaliśmy piękne podziękowanie od Biblioteki Miejskiej w Cieszynie za nasz dar...Dziękujemy za nadesłany materiał!