22 kwietnia 2017

Biblioteka nareszcie otwarta!

Współpracę z naszą redakcją rozpoczął pan Daniel Korczykowski - nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół Społecznych nr 7 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie. Dziś z radością dzieli się z nami relacją z powstawania biblioteki szkolnej w jego placówce, bo jak powiedział pewien anonimowy autor "Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni". My również cieszymy się razem z panem Danielem. Każda nowa biblioteka szkolna i rośniemy w siłę!
Ponad dwa lata ciężkiej pracy, oklejania woluminów, przenoszenia książek, kodowania księgozbioru, katalogowania w systemie bibliotecznym - dzisiaj owocuje. W marcu 2017 roku w naszej szkole swoją działalność w pełni rozpoczęła Biblioteka Szkolna. Do tej pory biblioteka tworzyła się i prowadzona była w jej ramach działalność kulturalno-oświatowa. Dzięki Dyrekcji, Rodzicom, Uczniom, Przyjaciołom szkoły, którzy podarowali bibliotece w ciągu dwóch lat ponad tysiąc egzemplarzy wspaniałych książek, dzisiaj możemy mówić o wielkim sukcesie naszej placówki – BIBLIOTECE. To przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie nauczyciele, którzy wspierali mnie i pomagali katalogować, naprawiać zniszczone zbiory i kodować woluminy. Największe podziękowania kieruję jednak do uczniów, którzy w dużej mierze przyczynili się do powstania biblioteki. Aktyw Biblioteczny Mole Krejzole, który w szkole działa od dwóch lat pomagał systematycznie przy organizacji biblioteki. Uczniowie, którzy chętnie przychodzili i włączali pozycje do księgozbioru, to wspaniałe gremium czytelników naszej placówki. Składam im ogromne podziękowanie za wytrwałość w oczekiwaniu na otwarcie biblioteki oraz pomoc w stworzeniu tak przyjemnego miejsca w szkole.
 


Pierwsze wypożyczenia przez system biblioteczny rozpoczęły się 20 marca 2017 roku. Nasza Biblioteka w tej chwili może pochwalić się księgozbiorem, który liczy dwa tysiące zbiorów (skatalogowanych). Kolejne książki czekają na wpisanie do systemu bibliotecznego LIBRUS BIBLIOTEKA. Przed nami jeszcze wiele pracy i bardzo liczymy na dalszą pomoc uczniów i ich wielkie zaangażowanie. W zakładce BIBLIOTEKA na głównej stronie naszej szkoły znajduje się regulamin biblioteki. Zapraszam uczniów, rodziców oraz pracowników naszej placówki do odwiedzania najbardziej przyjemnego miejsca w szkole, bo „pachnącego słowem pisanym”!
Poniżej prezentuję galerię zdjęć od początku tworzenia się biblioteki do dzisiaj.

Dziękujemy za nadesłany materiał!