21 kwietnia 2017

Biblioteka to miejsce magiczne

Pani Maria Zawadka z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie dzieli się dziś z nami relacją ze spotkania autorskiego, które zorganizowała dzięki pomocy miasta.
"Biblioteka to miejsce magiczne" – tak nazwałam projekt, który mogę realizować dzięki grantowi oświatowemu, przyznanemu przez Burmistrza Miasta Garwolina. Uzyskane środki mogłam przeznaczyć na spotkania autorskie, tak bardzo ważne, a przecież trudne do realizacji bez odpowiednich funduszy. W ubiegłym roku dzięki podobnemu projektowi „moja” biblioteka gościła wspaniałe twórczynie: ilustratorkę Iwonę Całą oraz pisarkę Małgorzatę Żółtaszek, które przeprowadziły warsztaty tworzenia książki. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością Andrzej Marek Grabowski – twórca wielu programów telewizyjnych, autor ponad 500 piosenek dla dzieci, scenarzysta i wreszcie pisarz. Dzieci wcześniej poznały sylwetkę twórcy na przeprowadzonych przeze mnie zajęciach w bibliotece, nauczycielki również czytały jego książki na lekcjach. Wreszcie przyszedł dzień 5 kwietnia, kiedy to w bibliotece pojawił się sam autor, choć właściwie nie sam...

Przybył z ogromną magiczną walizą. Oczywiście jej zawartość budziła powszechną ciekawość. Jednak zanim została zaspokojona, pan Grabowski w bardzo ciekawy sposób przedstawił swoje książki. Aż wreszcie wyciągnął Kulfona, Budzika itd., czyli postaci znane z ekranów telewizyjnych. Wszystkie dzieci chciały być animatorami tych lalek. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Uczestnicy na koniec w podziękowaniu za tak świetne spotkanie zaśpiewali Kulfon, co z ciebie wyrośnie, a potem ustawili się w długiej kolejce po autografy (nie byle jakie, bo z rysunkiem). Zgadnijcie, o jakie książki pytają teraz nasi mali czytelnicy?
Dziękujemy za relację!