20 kwietnia 2017

Spotkanie z baśniami H. CH. Andersena

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci jest jedną z wielu okazji do upowszechniania czytelnictwa. Dzień ten obchodzony jest 2 kwietnia w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na spotkanie z jego baśniami zaprosiły uczniów klas 3 nauczycielki-bibliotekarki z SP nr 7 w Tychach.
Dnia 4 kwietnia 2017 r. gościliśmy w progach naszej biblioteki klasę 3e. Uczniowie 3e skorzystali z zaproszenia i przybyli na „Spotkanie z baśniami H. Ch. Andersena”, zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Spotkanie miało charakter warsztatów czytelniczych. Na początku przedstawiliśmy historię święta oraz porozmawiałyśmy o znanych i lubianych baśniach duńskiego pisarza. Przedstawiliśmy także tytuły tych mniej znanych. Następnie uczniowie zostali zapoznani z fragmentem baśni „Stokrotka”. Tym razem czytał nie nauczyciel-bibliotekarz, a jedna z uczennic.
Następnie uczniowie musieli zmierzyć się z przygotowanymi dla nich zadaniami pracując w grupach. Była wykreślanka, wiersz z pozamienianymi tytułami baśni (nie tylko Andersena), rekwizyty do rozpoznania i przypisania do odpowiedniej baśni. Dla wytchnienia była piosenka „Podróż do krainy bajek”, w której także ukryte były tytuły baśni.
Rywalizacja miedzy grupami była bardzo wyrównana, ale jak to bywa zwycięzca może być tylko jeden, u nas było 5 :), bo 5 osób stanowiło zwycięską grupę. Wszyscy świetnie się bawili. Najlepsza grupa otrzymała zakładki, a pozostali za ciężką pracę słodki upominek.

Relacja Pań Katarzyny Wodniok i Marty Romańskiej.
Dziękujemy!