7 czerwca 2017

Konkurs "Bazgroł 2017" we wspomnieniach...

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród 8 Finału Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Bazgroł" odbyło się 19 maja 2017 podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do finału dostali się m.in. uczniowie z Zespołu Szkół w Mirosławcu. Gratulujemy!
6 uczennic z Zespołu Szkół w Mirosławcu: Nikola Michalczak z kl. II a, Zuzanna Mozgawa z kl. II d, Oliwia Mazur i Maja Galewska z klasy VI c ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich oraz Zuzanna Świeczkowska z kl. III a i Zuzanna Saryczew z kl. III b z Gimnazjum im. Lotników Polskich dostało się do finału konkursu. Nasi uczniowie zajęli 2 miejsca w różnych kategoriach: książka artystyczna, opowiadanie, ilustracja, bajka i fotografia. Wyjazd do Warszawy był wielkim przeżyciem. Uczniowie odebrali nagrody z rąk organizatora konkursu - p. Grzegorza Raczka oraz jury: Grzegorza Kasdepke, Agaty Komorowskiej i Tomasza Leśniaka.

Poza tym mogli zwiedzić Stadion Narodowy, spotkać się ze znanymi autorami literatury dziecięcej i młodzieżowej między innymi: Małgorzatą Strzałkowską, Danutą Gellner, Grzegorzem Kasdepke, Grażyną Bakiewicz, Zofią Stanecką, Agnieszką Mielech czy Joanną Jagiełło, posłuchać wierszy czytanych przez znane gwiazdy na Kanapie Literackiej, brać udział w eksperymentach, pograć w gry planszowe, poczytać komiksy, poznać ofertę wydawniczą wielu wydawnictw i kupić książki. Na koniec uczestnicy odbyli spacer Krakowskim Przedmieściem, zwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki i wiele zabytkowych budynków użytkowych i mieszkalnych. Koordynatorem konkursu w szkole i opiekunem podczas wyjazdu była pani Kinga Świeczkowska - nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół w Mirosławcu. Nagrodzone prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli: M. Lewandowskiej i B. Antochowskiej oraz rodziców. Szczególne podziękowania należą się pani Annie Dzida - Dyrektorowi Ośrodka Kultury w Mirosławcu i płk. dypl. pil. Łukaszowi Andrzejewskiemu-Popow - Dowódcy 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. Tylko dzięki ich życzliwości wyjazd na finał konkursu był możliwy. Dziękujemy!

Relacja: p. Kinga Świeczkowska