13 czerwca 2018

Biblioteka i 65-lecie powstania szkoły w Dobrzeniu Wielkim


Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne w Dobrzeniu Wielkim przygotowało na 65-lecie szkoły interesujące inicjatywy. Relacja pani Mirosławy Grabowskiej.

Działające w strukturach Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, Liceum Ogólnokształcące obchodzi w 2018 r. jubileusz 65-lecia powstania szkoły. Z tej okazji podjęto wiele działań, wśród których nie mogło zabraknąć inicjatyw Szkolnego Multimedialnego Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego. Bibliotekarka Mirosława Grabowska była pomysłodawczynią i organizatorką spotkań z absolwentami szkoły. Odbywały się one cyklicznie. Wzięli w nich udział absolwenci w różnym wieku, ale o znaczącym dorobku zawodowym, naukowym bądź artystycznym. Do szczególnie interesujących należało spotkanie z aktorką Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu i Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Grażyną Misiorowską, które stało się pretekstem do interesującej dyskusji o współczesnej kulturze, kondycji teatru, koncepcjach pracy poszczególnych reżyserów itp. Światowej sławy chemik, prof. Hubert Wojtasek (również absolwent LO w Dobrzeniu Wielkim) wzbogacił wiedzę obecnych uczniów wykładem „Chemiczne porozumiewanie się organizmów”, a przedstawiciele młodszego pokolenia: kończący studia medyczne Maciej Ornat, młody prawnik Tobiasz Gajda oraz iberystka Anna Bawołek mocno podkreślali, jak ważną rolę w ich życiowych wyborach odegrała szkoła.
Spotkania z absolwentami nie wyczerpały jubileuszowych działań biblioteki. Wszystkich obecnych uczniów i nauczycieli zaproszono do udziału w plebiscycie „65 książek na 65-lecie LO”. Jak można było przypuszczać książką 65-lecia został cykl o Harrym Potterze autorstwa J. Rowling, na miejscu II znalazły się - „Oskar i Pani Róża” E.-E. Schmitta oraz „Wesele” S. Wyspiańskiego. Miejsce III zajęła książka „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa. 

Dziękujemy za nadesłany materiał!