25 maja 2018

Beza i Pyza po raz drugi!

Książeczka "Przygody Bezy i Pyzy" autorstwa Marty Radziewicz - Winnickiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach, jest dobrze znana Bibliotekom Szkolnym Online. Młoda autorka udzieliła właśnie nam swojego pierwszego wywiadu KLIK!
Niedawno ukazała się druga część przygód zabawnych stworków, o czym informuje nas pani Beata Wolak - nauczyciel bibliotekarz w gliwickiej "dziewiątce".

Serdecznie gratulujemy  Marcie kolejnego sukcesu!Chciałabym się pochwalić kolejnym sukcesem literackim jednej z naszych uczennic, która w tym roku wydała swoją drugą książkę. Jej pierwsza książka ukazała się w ubiegłym roku pod tytułem ,,Przygody Bezy i Pyzy, zbiór opowiadań dla dzieci na każdą porę roku". Druga książka nosi tytuł ,,Nowe przygody Bezy i Pyzy. Zbiór komiksów”.

Młoda autorka swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła w wieku 8 lat, tworząc zbiór opowiadań dla wymyślonych przez siebie postaci - Bezy i Pyzy. Zwykłe i niezwykłe przygody bohaterek opowiadań są zilustrowane własnoręcznymi rysunkami. Rysowanie to jedna z wielu pasji i zainteresowań Marty. Obydwie książki są dostępne w szkolnej bibliotece, można je kupić również w gliwickich księgarniach.

Na początku maja. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie Marty, w którym wzięli udział uczniowie klasy 1a. Autorka opowiadała o swojej przygodzie z pisaniem, mówiła skąd bierze pomysły do opisywanych przez siebie przygód głównych bohaterek – Bezy i Pyz,y czytała fragmenty swoich opowiadań. Pod koniec spotkania dzieci wykonały własne zakładki z postaciami Bezy i Pyzy. W spotkaniu pomagała Marcie jej koleżanka, również Marta, która czytała wybrane opowiadania. Zdjęcia ze spotkania można oglądać na stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebooku. Informacje o autorce można znależć na stronie: https://pl-pl.facebook.com/PrzygodyBezyiPyzy/ oraz bezaipyza.blogspot.com/ .