26 marca 2021

Fantastyczne działania w SP 1 w Gryfinie

Przedstawiamy dzisiaj relację z działań bibliotecznych naszego redakcyjnego, pełnego fantastycznych pomysłów,  kolegi,  Adriana Koppa oraz jego współpracowniczki Krystyny Twardy.  

Z okazji Dnia Czytania Tolkiena (25.03.) biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie przygotowała kilka działań, mających spopularyzować literaturę fantastyczną wśród naszych czytelników.
Najpierw kilka zdań o samym święcie wielbicieli fantastyki. Światowy Dzień Czytania Tolkiena obchodzony jest corocznie 25.03., ponieważ tego dnia - według "Władcy Pierścieni" czyli najsłynniejszej serii stworzonej przez J. R. R. Tolkiena upadł Sauron - główny czarny charakter serii "Władca Pierścieni". Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). Swoje święto dzisiaj swoje fani literatury tolkienowskiej i miłośnicy filmów Petera Jacksona. 

W ramach działań biblioteki najpierw został ogłoszony Fantastyczny Konkurs Fotograficzny - zarówno dla klas I-III, jak i IV-VIII. Uczniowie w ramach konkursu mieli wysłać zdjęcia przedstawiające ich jako postać fantastyczną z ulubionej książki, komiksu, filmu, serialu czy gry - superbohatera, wróżkę, czarodzieja, księżniczkę, elfa, krasnoluda czy inną - co tylko podpowie ich wyobraźnia! Zostało nadesłanych mnóstwo magicznych i niesamowitych postaci. Prace uczniów oraz ich zaangażowanie (przebranie, pozowanie, nawet makijaż!) zachwyciły na tyle, że poza przyznaniem miejsc I-III przyznana została również cała moc wyróżnień! Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie – dzięki ich zaangażowaniu i wyobraźni chęć do działania – także zdalnego – jest ogromna i daje wielką satysfakcję!


Aby obejrzeć cały album z fantastycznymi zdjęciami wystarczy kliknąć w poniższy link:

https://drive.google.com/file/d/1MCuygZVQRNEKp7LJnXLCfdTW4miKO4b2/view?usp=sharing

To jednak nie koniec atrakcji z okazji Dnia Czytania Tolkiena! Przygotowaliśmy również specjalną animację, która pokrótce przedstawia najciekawsze pozycje związane z fantastyką, które znajdują się w zasobach naszej biblioteki. W ten sposób pragniemy zachęcić do odwiedzania szkolnej biblioteki oraz wypożyczania tych niebanalnych i ciekawych książek. W filmie możemy natrafić na książki samego J. R. R. Tolkiena, jak również innych twórców związanych z fantastyką - zarówno polską, jak i zagraniczną. Wśród wymienionych tytułów znaleźć można te polecane młodszym i starszym czytelnikom.

Film o fantastycznych książkach z naszej biblioteki można obejrzeć, klikając w poniższy link:

https://biteable.com/watch/fantastyczne-ksiki-w-gryfiskiej-jedynce-2790913/5790b65fcad556c44f6b99b63c415b1ed04d867bDziękujemy za relację i gratulujemy pomysłów.